Vammen By - Ønsker alle et skønt forår

Vammen og Omegns Borgerforening

Del eller print dette..
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print

Formål:
At varetage Vammen og omegnens interesser, såvel overfor offentlige myndigheder, som vedrørende de mere lokale forhold. Endvidere er det foreningens formål at bidrage til Vammen og omegnens udvikling såvel kulturelt som på anden vis.

Du kan i øvrigt her læse vedtægterne for Vammen og Omegns Borgerforening.

Årligt kontingent: 

Hustands medlemsskab Kr. 100,- Enkelt medlemskab Kr. 50,- – Kontonr: 5979-5000138 – CVR: 32514731

Bestyrelse:

Titel: Telefon: Email:
Formand: Birthe Kousgaard 2122 3457 Stillingbirthe@gmail.com
Næstformand: Edith Meldgaard 2617 6615 Moselund2040@gmail.com
Kasserer: Bent Ladefoged Bjerring 6154 5215 Bjerring@boegedalen.dk
Sekretær: Alexander Wilstrup 3062 0408 Alexwilstrup@gmail.com
Blæksprutte: Anne Margrethe Jørgensen 5057 0043 Amblicher@yahoo.dk

Flagalléen

Vammen og Omegns Borgerforening har en flot flagallé, som kan sættes op i byens gader ved festlige lejligheder.

Borgerforeningens bestyrelse sætter flagene op i forbindelse med den årlige konfirmationssøndag i Vammen Kirke, ellers må man selv sørge for opsætning af flagalléen.

Flagvognen er parkeret i Præstegårdens lade. Flagalléen kan reserveres ved at kontakte Steen Lange – Hybenvej 12, Vammen, tlf. 8669 0398, mobil 4042 7354, hvor også flagene udleveres. Det er gratis for medlemmer af Vammen og Omegns Borgerforening at låne flagalléen, for ikke medlemmer koster det kr. 100,-.

Søgruppen, Det Rekreative område:

Underafdeling af Vammen og omegns Borgerforening.

Titel: Telefon: Email:
Evald Skaarup 2148 5977 Bakkebo@privat.dk
Helle Bjerregaard 6052 8632 Hbtjmv@gmail.com
Anette Kromann 6126 0346 Anettekromann@hotmail.com
Edith Meldgaard 2617 6615 Moselund2040@gmail.com
Esther Jensen 5121 7404 Stougaard.bus@mail.tele.dk
Henning Nielsen 5191 1976 Kettyhenning@gmail.com 

Den Grønne Kile

Underafdeling af Vammen og omegns Borgerforening.

Titel: Telefon: Email:
Kontaktperson: Alice Schrum 2944 2322 Aliceschrum@gmail.com
Henning Nielsen 5191 1976 Kettyhenning@gmail.com
Henry Brøndum 6127 8635 loendalen29@gmail.com
Villy Jensen 3049 4875 aase_villy@yahoo.dk
Jacob Thorsager 2160 9356 jcb@fiberpost.dk

Vammen byfest 2020

Underafdeling af Vammen og omegns Borgerforening.

Titel: Telefon: Email:
Annemarie Duus 2537 4063 Annemduus@gmail.com
Bruno Kristensen 2536 0628 Bruno_kristensen@hotmail.com
Pernille Hynding Lund 2335 4678 Plund@live.dk
Jannick Hynding Lund 3049 4875 Jannick.h.petersen@gmail.com

Du kan også kontakte Vammen Byfest på denne E-mail.

X
X