Vammen og Omegns Borgerforening

Formål: Er at varetage Vammen og omegnens interesser, såvel overfor offentlige myndigheder, som vedrørende de mere lokale forhold.

Endvidere er det foreningens formål at bidrage til Vammen og omegnens udvikling såvel kulturelt som på anden vis.

Bestyrelse:

Formand: Birthe Kousgaard Tlf.: 2122 3457 Stillingbirthe@gmail.com
Næstformand: Edith Meldgaard Tlf.: 2617 6615 Moselund2040@gmail.com
Kasserer: Bent Ladefoged Bjerring Tlf.: 6154 5215 Bjerring@boegedalen.dk
Sekretær: Dorte Jæger Hansen Tlf.: 2086 1304 Djh@bygmarksvej.dk
Blæksprutte: Kjeld Jæger Tlf.: 2026 3726 Kjeldjaeger@yahoo.dk

Kontonr: 5979-5000138

CVR: 32514731

Årligt kontingent:

Hustands medlemsskab Kr. 100,- Enkelt medlemskab Kr. 50,-

Underudvalg:

Søgruppen, Det Rekreative område:

Kontakt:

Evald Skaarup Tlf. 2148 5977 Bakkebo@privat.dk
Helle BjerregaardTlf. 6052 8632Hbtjmv@gmail.com
Anette KromannTlf. 6126 0346Anettekromann@hotmail.com
Edith MeldgaardTlf. 2617 6615 Moselund2040@gmail.com
Esther JensenTlf. 5121 7404Stougaard.bus@mail.tele.dk
Henning NielsenTlf. 5191 1976Kettyhenning@gmail.com

Den Grønne kile:

Kontaktperson: Alice SchrumTlf. 2944 2322 Aliceschrum@gmail.com
Henning Nielsen Tlf. 5191 1976 Kettyhenning@gmail.com
Henry BrøndumTlf. 6127 8635loendalen29@gmail.com
Villy JensenTlf. 3049 4875 aase_villy@yahoo.dk
Jacob ThorsagerTlf. 2160 9356jcb@fiberpost.dk

Markedsføringsgruppen:

Kontakt: vammenaabenby.dk

Vammen byfest 2019

E-mail: vammenbyfestversion2.0@gmail.com

Annemarie DuusTlf. 2537 4063Annemduus@gmail.com
Bruno KristensenTlf. 2536 0628Bruno_kristensen@hotmail.com
Pernille LundTlf. 2335 4678Plund@live.dk
Jannick PedersenJannick.h.petersen@gmail.com

Vedtægter for foreningen

Sideansvarlig: Bent Bjerring, Bjerring@boegedalen.dk